TEL. KONTAKT:
•Roberta Krmášková

+421 905 283 006
•Jozef Černek
+421 905 405 455
•Janka Pipíšková
+421 905 466 107

Slovenskí rebeli - inšpirovaní folklórom

Ďakujeme za záujem zúčastniť sa konkurzu do folklórom motivovaného súboru Slovenskí rebeli a detského folklórneho súboru Rebelíček!

Samotný konkurz sa uskutoční 20. septembra 2014 v Dome Matice slovenskej v Komárne o 9:00.
Ak sa chceš pridať k Rebelom/Rebelíčatám (tanečníkom / tanečníčkam), stačí ak prídeš na samotný konkurz a prinesieš si veci, v ktorých môžeš tancovať. (Ideálne tepláky, tričko a tenisky).
Ak to chceš skúsiť ako hudobník (hudobníčka), alebo spevák  (speváčka), prines si aj svoj hudobný nástroj alebo nám zaspievaš jednu ľudovú skladbu (podľa Tvojho výberu).

Čo sa bude na konkurze diať?
Nemusíš sa báť 🙂 Budeme radi, ak si pripravíš akúkoľvek ľudovú pieseň. Priprav si akúkoľvek ľudovú pieseň a tú nám zaspievaš (bez hudobného doprovodu). Spev však nie je podmienkou pre prijatie a spievať len môžeš, nemusíš.
Súčasťou bude aj pohybová časť, preto si so sebou prines aj ľahkú obuv a tepláky.
Ak sa chceš pridať k hudobnej zložke ako hudobník (akordeón, husle, kontrabas, píšťalka, klarinet, cimbal …), prines si so sebou aj nástroj – niečo nám zahráš, nech máme krajší deň. Ak sa chceš pridať ako speváčka alebo spevák, svoj hlas nezabudni doma 🙂

Ak máte nejaké otázky, nebojte sa opýtať:
Roberta Krmášková: +421 905 283 006
Júlia Bundová – hudbná zložka: +421 948 384 707

Pozrite si aj pravidlá, ktoré prosíme dodržiavať a tiež venujte pozronosť aj zopár riadkom nižšie. Ďakujeme

Prečo sa prihlásiť?
Pretože, ak prejdete konkurzom, budete v blízkom kontakte s ľuďmi, ktorí v mnohom zmýšľajú ako vy.
V mnohom si budete rozumieť a zažijete úžasné veci.
Spoznáte zaujímavých ľudí, úžasné situácie a pôsobivé miesta.
Nič vám nenahradí pocit potlesku stoviek ľudí. Je to neopísateľný a neopakovateľný zážitok.
Priateľstvá, vzťahy a kontakty, ktoré vznikajú pri tvorbe umenia, sú často na celý život. Mnoho z toho, čo sa tu naučíte za pár rokov, sa s vami ponesie celý život a budete to môcť raz naučiť aj ďalších.
Naučíte sa komunikovať s ľuďmi, ako sa zbaviť trémy, budete sa vedieť postaviť za svoju vec. Naučíme vás komunikovať s publikom.

Kedy a prečo sa na konkurz (ne)prihlásiť?
To, čo robíme, vyžaduje obrovskú dávku odvahy, sebazapierania a čo je najdôležitejšie, času. Nerobíme jednoduché predstavenia, náš program nie je možné nacvičiť za pár hodín svetlami. Preto je dôležité nájsť si čas a venovať sa tomu, do čoho sa spoločne pustíme. Čím budete straší, tým budete v sále a na javisku tráviť často celé hodiny. Ak už vopred viete, že nie ste ten typ alebo máte toľko záľub a povinností, ktoré nechcete alebo nemôžete opustiť, tak je lepšie zvážiť, či sa do konkurzu zapojiť alebo nie. V súbore máme aj dospelákov s vlastnými rodinami a zamestnaniami, vysokoškolákov, žiakov rôznych škôl, pracujúcich aj 100km od Komárna, či škôlkarov. Je preto pochopiteľné, že každý má svoje priority a záľuby.

Režiséra, choreografa, producenta ani trénerov zatiaľ alebo tento krát nehľadáme :).
To znamená, že potrebujeme ľudí, čo budú akceptovať,  že tréning, nácvik a predstavenie riadime my, nie on alebo jeho kamarát či rodič. Umenie, ako ho tvoríme my, je zhmotnená vízia jedného alebo viacerých ľudí (opakujeme sa, ale je to dôležité), nezhody, odvrávanie, hádky, intrigy alebo pokusy o usmernenie (manipulácia) už zabili nejeden projekt. Nič z toho u nás nechceme. (To sa naučíme ako prvé… :))

Preto, ak viete, alebo tušíte,  že neviete poslúchať, tak si asi rozumieť nebudeme. Vytvoriť umelecké dielko interpretačného charakteru, t.j. postaviť ho na javisko, znamená vytvoriť harmonicky fungujúci kolektív. Ľudí, ktorí sa majú navzájom radi. A to je pre nás možno dôležitejšie ako to, či ten najlepší bude prvý a v strede.

Leave A Reply: