TEL. KONTAKT:
•Roberta Krmášková

+421 905 283 006
•Jozef Černek
+421 905 405 455
•Janka Pipíšková
+421 905 466 107

Slovenskí rebeli - inšpirovaní folklórom

Posledné mesiace sa snažíme pomôcť, kde sa dá… Cez víkend sme dostali ponuku, ktorá sa neodmieta – pomôcť skutočným zdravotným pracovníkom vo vakcinačnom centre v Komárne (Nemocnica AGEL Komárno). Cez víkend bol náš cieľ 1000 ľudí za deň a cez týždeň zas 700 ľudí za deň.

Ak ste dostali termín na očkovanie počas tohto týždňa do Komárna, budueme to práve my, kto vám pomôže vyplniť všetky potrebné papiere.

A ak máte stres alebo neviete presne čo čakať, máme pre vás krátky návod “Ako na to”:

1. Nie je treba chodiť skôr, príďte max 5-8 ⏱ minút pred vašim termínom (vyhnete sa radu). Dodržujte, prosím, rozostup. 😷
2. 👮‍♀️ Vojak alebo policajt má pred sebou zoznam a tam ste zaevidovaná(ý). Ohláste sa mu, aby si poznačil, že ste tam. Ak je pred vami rad, bude vyvolávať čas očkovania.
3. 📃 Keď ste dostali termín, prišiel vám aj link na potrebné formuláre, ktoré sú aj na stránke našej nemocnice. Ak máte tú možnosť, vytlačte si ich a vyplňte. Pokojne rukou. Ak nie, nič sa nedeje, my vám s nimi pomôžeme priamo v nemocnici. (podpisujete až tam)
4. ⏰ Keď príde váš čas, alebo vás vojak/policajt vyzve, idete dnu. Registrovať sa. Nemusíte sa tlačiť, predbiehať, ide to celkom rýchlo. Dodržujte, prosím, odstup od ostatných.5. Keď už ste “za vojakom/policajtom”, 👮🏼 idete sa registrovať. Registruje (pomáha) viac ľudí, keď sa uvolní miesto choďte tam.

❗️ Pozor, ak vám sestrička povie, “poďte za mnou (ku mne)” choďte. Sestrička je viac ako registrátor, totiž pôvodne registrujú sestričky, registrátor im len pomáha. Ak vás vyzvala, vie prečo to robí. ❗️

📄 Ak máte vytlačené formuláre, pri registrácii si ich nechajte skontrolovať. Ak nie, nič sa nedeje, registrátor vám pomôže vyplniť ich (trvá to 3-4 minuty). Je dobré mať telefónne číslo (na vás) napísané na papieriku, ľudia si často nevedia spomenúť. 🤳

Ak sa niečo chcete spýtať, pokojne sa spýtajte.
🙋 Ak sa bojíte, pokojne to povedzte. Je to normálne.

Budú tam otázky aj k vášmu zdravotnému stavu, všetko čo je dôležité povedzte. Registrátor to napíše – bude to v papieroch – ak je to dôležité, lekár (alebo sestra) sa na to spýta. Ak niečomu nerozumiete, pýtajte sa. ❓

6. Od registrátora sa presuniete do ďalšej miestnosti ku sestričke, ktorá si prejde vami vyplnené papiere a “nahodí” ich do počítača. 👨‍💻 Tiež sa môžete popýtať, ak máte otázky, prípadne skonzultovať kontraindikácie očkovania.
7. 💉 Ak je všetko vporiadku, vytlačí vám papierik, s ktorým idete ďalej už “na miesto činu”, kde si od vás sestrička vypýta pred chvíľou vytlačený papier. Tu je aj lekár, ktorý vidí Vaše papiere. Dostanete vakcínu. Budete asi prekvapená(ý), ale väčšina ľudí si to ani nevšimne. 💉

Kým si stihnete dať dolu všetky vrstvy, už vám dávajú opečiatkovaný papier do rúk a vy sa obliekate… 👕

8. Odchádzate si sadnúť a oddýchnuť si do čakárne. Napíšete 📲 manželke/manželovi/frajerovi/frajerke/mame/dcére/synovi/vnukovi/kamarátke/na FB/na IG, že to máte za sebou a že obava bola zbytočná. No a nakoniec idete domov.

To je celé… Žiadna fanfára, 🥳 žiadne odpadávanie… Len pocit, že o pár týždňov ste chránený tak, ako sa to v dnešnej dobe len dá. A taktiež ste sa pridali k 1 113 543 787 (miliarde) ľudí na svete.

Leave A Reply: