TEL. KONTAKT:
•Roberta Krmášková

+421 905 283 006
•Jozef Černek
+421 905 405 455
•Janka Pipíšková
+421 905 466 107

test domov

AAA

BBBB
CCCC
Hoci máme niečo, čo je veľmi vzácne, bez Vás a Vašej pomoci by sme náš dar stratili.
Ďakujeme, že nás vnímate a pomáhate. Radi by ste nás podporili?

Aktuálny program

Tajná láska - Titkos szerelem

Úlohou mladého kňaza dp. Samuela Jestrebínyho v Rebelove je zblížiť sa s dedinčanmi a vyplieniť pohanské rituály, ako zaklínanie studní a podobne. Navonok sa mu to aj darí, dedinčania poctivo chodia na sväté omše, avšak poza chrbát kňaza naďalej zaklínajú kde sa len dá. Do rebelova sa prisťahovavá rodina Biháriovcov s dcérkou Adelaide. Adelaide takmer padne do studne, Adam Berlecký, miestny mládenec ju však zachráni. Hoci nehovoria rovnakým jazykom, preskočí medzi nimi iskra. Dora Pauchová vycíti príležitosť čosi si zarobiť a snaží sa Adelaide dohodiť ženícha, čo sa samozrejme mladým ľuďom nepáči. Adam v zložitej situácii hľadá pomoc u kňaza, ten má však starosti, lebo sa mu na vizitáciu ohlásil biskup. Neveľmi Adama počúva a tak miesto toho aby situáciu upokojil ešte ju viac dokomplikuje. Myslíte si, že pred Facebookom či Instagramom ľudia nemali sociálne siete? Pozrite si náš nový muzikál, snáď vás presvedčíme o opaku.

Nenechajte si újsť!

UJCOV MINIFEST ZA DOMOM V HORNEJ ZLATNEJ

„Aby festival vyšiel musí sa stretnúť istý archetyp ľudí. Postaviť javisko, pripraviť svetlá, prispôsobiť zvuk, zasponzorovať a ugrilovať klobásky, či guláš, buchty, koláče, pripraviť stanové mestečko, zlikvidovať komáre, naučiť sa narýchlo text, obliecť hercov, pre všetkých zabezpečiť stravu, maľovať, kopať, cvičiť, nosiť, prenášať, nakupovať a tak ďalej a tak podobne. Jednoducho zhluk úžasných ľudí na jednom mieste.“ organizátor a režisér Jozef Černek.

O Nás...

My a náš vznik

Náš súbor vyniká v čomsi inom. A tu patríme naozaj k slovenskej špičke. Vďaka úžasnému nadšeniu ľudí okolo nás, ľudí, ktorí boli pri vzniku Dramaťáku, ľudí, ktorí založili Rebelov, máme dar ukázať ľuďom krásu odkazu našich predkov. Pre tanec, spev či ľudové divadlo sme už nadchli desiatky ľudí. Vypĺňame ich čas. Objavili sme v nich lásku k divadlu či k folklóru. Tá láska je nezriedka tak silná, že si folklór či umenie zvolili ako svoje životné poslanie. Dnes už možno sú alebo zajtra budú dospelí alebo lepšie povedané, zrelí na to, aby veci robili ďalej a dokonca lepšie ako my. Veď ktohovie, možno o pár rokov aj Slovenskí rebeli budú nositeľmi tradícií a Komárňania sa budú hrdiť ďalším folklórnym súborom. A s veľkou pravdepodobnosťou to budú práve naši odchovanci, ktorí mu budú po svete robiť dobré meno...

Nájdete nás aj na Facebook-u

@slovenski.rebeli.komarnan

a na Instagrame

@slovenskirebeli

Baví ťa folklór? Si rád s ľuďmi, s ktorými môžeš spoznávať svet?

PRÍĎ NA TRÉNING A MY ŤA ZASVÄTÍME
pevné tréningy:
piatok od 18:00 do 21:00
– tréningy pre nových tanečníkov a individuálne doučenie: pondelok, utorok 15:30 hod a soboty o 9:00 hod

Vedenie súboru:

Roberta Krmášková

VEDÚCA SÚBORU, CHOREOGRAFKA

Jozef Černek

RÉŽIA A DRAMATURGIA

Júlia Černeková

VEDÚCA HUDOBNEJ ZLOŽKY, PRIMÁŠKA ĽH