Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

TAJNÁ LÁSKA-TITKOS SZERELEM – 4. repríza

30. apríla 2022 @ 17:00

Predstavenie Slovenských rebelov Tajná láska-Titkos szerelem, ktoré sa odohrá v sobotu 2.10.2021 o 16:37 bude prebiehať v režime OTP – vstup možný len pre osoby, ktoré sú plne očkované, testované (pričom od testovania PCR testom neprejde viac ako 72 hodín, od antigénového 48 hodín), alebo Covid-19 prekonali do 180 dní.

 

Čo by Vás o Tajnej láske mohlo zaujímať:
  1. Všetky postavy reálne exiistovali a mali istú spojitosť s obcou Bidovce.
  2. Že budeme robiť príbeh práve z Bidoviec je zásluha tanečníkov, pretože pri stavní najnovšej choregorafie sa zamerali práve na túto dedinku.
  3. Že budeme používať aj maďarčinu je zásluhou pani priamo z Bidoviec, našej tzv. “informátorky”. Je to svokra terajšieho starostu. Skladbu (titulnú skladbu z muzikálu) nám prespievala tak, že plynule prechádzala zo slovenčiny do maďarčiny a naopak. Najprv sme si mysleli, že to bola náhoda, a tak sme ju s odstupom času  požiadali, aby nám ju zaspievala opäť. Aj tento raz to zaspievala rovnako. Práve preto sme sa rozhodli, že to zachováme a presne tak, autenticky, to vložíme aj do muzikálu.
  4. V skladbe má aj naša primáška, vedúca ľudovej hudby, Julka Černeková maďarský prízvuk aj keď po maďarsky moc nevie. Je to práve preto, lebo aj naša “informátorka” to tak spievala.
  5. Meno „Biháry“ je spájané s vynikúcajimi rómskymi hudobníkmi pôvodom zo Slovenska. Jeden z nich je dokonca spájaný s korunováciou vo Viedni.
  6. Samuel Jestrebíny (1775 – 1795) skutočne existoval a bol naozaj farár v Bidovciach. Podľa historických záznamov sa dokonca veľmi zaslúžil o rozvoj tamojšieho spoločenstva. V skutočnosti však bol reformovaný (evanjelický) kňaz avšak, pre kontext nášho príbehu ho vykreslujeme ako mladého katolíckeho kňaza.

Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu sme si ako organizátor zvolili, že na hromadné podujatie povolíme vstup pre očkovaných, testovaných alebo prekonaných (OTP) * . Taktiež i my musíme na našich predstaveniach dodržiavať isté kapacitné obmedzenia a hygienické opatrenia…
  • Počas predstavenia i v budove divadla budete musieť mať prekryté horné dýchacie cesty rúškom, respirátorom alebo inou alternatívou,
  • keďže sa náš okres nachádza v stupni “ostražitosť (oranžová)” môžme naplniť našu sálu na 50 % kapacity (pokiaľ nie je určiteľná kapacita maximálne do 1 000 osôb v exteriéri),
  • zabezpečíme sedenie obecenstva (s výnimkou osôb žijúcich v jednej domácnosti a školských skupín) tak, že medzi obsadenými miestami ostane jedno miesto neobsadené, pričom sekvenciu obsadenia sedadiel odporúčame v radoch alternovať alebo zabezpečiť sedenie obecenstva len v každom druhom rade.

* Podľa informácií získaných pri rezervácii lístkov, 95% divákov je zaočkovaných.

Neváhajte a príďte si s nami zaspievať či zasmiať sa, veď predsa, robíme to pre Vás. Lístky na predstavenie si môžete rezervovať u našej produkčnej Janky na telefónnom čísle 0905 466 107 alebo nám môžete napísať na facebook-ovú stránku


Toto predstavenie je ako miniprojekt súčasťou projektu, ktorý získal finančné prostriedky z Európskej únie v rámci programu Horizont 2020 pre výskum a inovácie na základe grantovej zmluvy č. 770464. (www.chiefprojecteu.com)

Details

Date:
30. apríla 2022
Time:
17:00

Venue

Dom Matice slovenskej, Komárno
Nám. M. R. Štefánika 904/6
Komárno, 94501 Slovenská republika
+ Google Map
Phone
0905466107
View Venue Website